אסי דיין העיזבון Assi Dayan Estate

  במאי הקולנוע, התסריטאי, השחקן, הסופר, הצייר, המשורר, הפזמונאי, העיתונאי והפובליציסט

ניהול העזבון - אסי דיין

אסי דיין, מגיבורי התרבות של החברה הישראלית ואחד מיוצריה הבולטים, אשר מאז סוף שנות השישים נחשב לאחד מאנשי הקולנוע הישראלים החשובים ביותר, וכן לאחד מהשחקנים הבולטים בקולנוע ובטלוויזיה בישראל. דיין החל לכתוב שירים עוד בנעוריו, בגיל 14 פרסם בכתב-העת "קשת" של אהרון אמיר ובגיל 15 את ספר השירים "אוטוביוגרפיה זמנית". למד פילוסופיה וספרות אנגלית באוניברסיטה העברית בירושלים, אולם זנח את ספסל הלימודים לטובת קריירה קולנועית והחל את דרכו כשחקן תיאטרון וקולנוע, בדמותו הצבר יפה הבלורית התואר - החל מדמותו של אורי, לוחם הפלמ"ח ב"הוא הלך בשדות" (1967) ועד לסגנו של יוני נתניהו בסרט "מבצע יהונתן" (1977)  ובהמשך גם כתסריטאי וכבמאי. בין הסרטים הבולטים שכתב וביים, נמנים: קומדיות הקאלט "גבעת חלפון אינה עונה" ו"שלאגר" בכיכובם של "הגשש החיוור" והטרילוגיה המקאברית: "החיים על פי אגפא", "שמיכה חשמלית ושמה משה" ו"מר באום". בפברואר 2012 יצא לבתי הקולנוע הסרט "ד"ר פומרנץ" בכיכובו ובבימויו של דיין, אשר הפך לסרטו האחרון. פרסם את הספרים: "תוכן העניינים", "שם של ספר שירים" ואת "כותב שורות אלו", שבו קיבץ מבחר מאמרים פרי עטו, שהופיעו בעיתונות היומית (1984 – 1994).  דיין זכה בפרסים רבים על סרטיו ומחזיק בשיא הזכיות בפרס אופיר – שמונה פרסים: שלושה לתסריט, אחד לבימוי, שניים לשחקן ראשי, אחד לשחקן משנה ואחד למפעל חיים. זכה גם בשני פרסי אקדמיה לטלוויזיה על משחק ראשי בדרמת הטלוויזיה "בטיפול". קיבל פרס הוקרה על תרומתו לקולנוע הישראלי בפסטיבל חיפה, 2011. 

ב-1 במאי 2014 הלך אסי לעולמו בגיל 68. באותו היום צולם סרטו האחרון, סרט קצר שכתב לפרויקט "מכתב אהבה לקולנוע".

הוא הובא למנוחות בבית העלמין במושב נהלל.

בשנת 2014 יצאה לאקרנים הקומדיה ההוליוודית "האיש הכי כועס בברוקלין" רימייק לסרטו המוכר של דיין "מר באום" החותם את הטרילוגיה שהחלה ב"החיים על פי אגפא" , הסרט ההוליוודי בכיכובם של רובין ויליאמס ומילה קוניס מבוסס על התסריט שכתב אסי דיין והיה גם בין סרטיו האחרונים שבהם כיכב וויליאמס.

בשנת 2018 יצא לאור בהוצאת אבן חושן הספר "משורר לשעבר מנסה לשחזר" - פואמה שכתב דיין והובאה לדפוס בידי יורם כסלו.

ובשנים 2019-2021 ההצגה "גבעת חלפון אינה עונה" רצה בהצלחה רבה בתיאטרון הבימה בעיבוד מחודש לבמה.

 

 

לכל פניה בקשר לחומרי העזבון של אסי דיין - ניתן לשלוח אלינו מייל 

 

תיק עבודות

מחלקת היוצרים שלנו

בואו להכיר ולהתרשם ממחלקת היוצרים שלנו, בה מיוצגים בין היתר: במאים, תסריטאים, עורכי תסריט, צלמים, סופרים, מחזאים, מתרגמים ועוד

מוזמנים לפנות בייצוג של פרויקט ספציפי- יש לכם הצעה לסדרה? לסרט? לפורמט? מפיק פנה אליכם או שיש לכם הצעה על הפרק? צרו איתי קשר ואוכל ללוות אתכם בתהליך.

 

 

 

 

 

העבודות והעדכונים האחרונים מהסוכנות

דנה ליטוין מנהלת את העזבון של היוצר האגדי אסי דיין ז"ל

סוכנות ליטוין מסכמת את שנת 2022 ומברכת את שנת 2023

דנה ליטוין אחראית לחיבור המאסטרים לאתר מאסטרס MASTERS

סרטון שופרסל - גלי עטרי ואילן פלד בפארודיה על האירוויזיון

גרא סנדלר ("ממוקה" מהסדרה "שנות ה- 80") מככב בקמפיין חדש ל"אוטו סנטר"

מעיין בלום בקמפיין דרושים IL

 

שושה גורן, ביינה גטהון, אושר מימון ואיציק גבאי בדרך ל"קופה ראשית"

אמרש חלי סינקה מככבת בסדרה חדשה "דרימארס"

גרא סנדלר בצילומים לסדרה החדשה "סובייצ'קה" לכאן 11